خدمات صفحه‌آرایی

صفحه آرایی یکی از نیازهای ضروری برای انتشار محتوای متنی و به خصوص قابل چاپ خواهد بود صفحه آرایی به معنی انتخاب فونت و همچنین ظواهر مناسب برای هر صفحه از کتاب و یا هر محتوای قابل چاپ و یا قابل نشر دیگر می باشد. در کل می توان گفت هر نوع فعالیتی که برای زیباتر کردن و جذاب‌تر کردن صفحات یک محتوای متنی مانند کتاب مجله و یا فایل pdf استفاده میشود رامی توان صفحه آرایی دانست. اما باید بدانید که صفحه آرایی نوعی هنر است چرا که استفاده از حداقل ها را می توان از ضروریات دانست ولی در صفحه آرایی حرفه‌ای می توان مخاطب را در نگاه اول به محتوای متنی با استفاده از جذابیت های بصری و چیدمان های مناسب به پاراگراف ها و المان های دیگر متن جذب نمود. 

خدمات صفحه آرایی نشرینو

صفحه‌ آرایی کتاب

صفحه آرایی کتاب از استانداردهای خاصی برخوردار است که بسیاری از این استانداردها را سازمان منتشر کننده کتاب و یا سازمان قانونی مرتبط با موضوع کتاب تعیین خواهد نمود.

صفحه‌آرایی مجلات و نشریات

صفحه آرایی مجلات و نشریات از انعطاف بیشتری نسبت به صفحه آرایی کتاب برخوردار است و تا حدود بسیار زیادی تحت تأثیر نظره دارنده و صاحب امتیاز مجله و یا سردبیران خواهد بود.

صفحه‌آرایی مقالات

صفحه آرایی مقالات و ژورنال ها نیز استاندارد هایی دارند که منتشر کنندگان آن معمولاً این استانداردها و شرایط را تعیین خواهند کرد. علاوه بر این نکات ظریفی برای بهبود شرایط یک مقاله باید رعایت گردد.

صفحه‌ آرایی کتاب در چند ساعت

صفحه‌آرایی مجلات و نشریات در کوتاه ترین زمان

پیاده سازی صوت

هدف از انجام صفحه آرایی چیست؟

آگاهی از هدف اصلی فرآیند صفحه آرایی به ما کمک می کند تا این کار را به بهترین شکل ممکن انجام دهیم. همان طور که گفتیم، صفحه آرایی به معنی چینش کلمات و سایر عناصر موجود در صفحه به بهترین و جذاب ترین حالت ممکن است. اما این کار به چه دلیل انجام می گیرد. همیشه و در موارد گوناگون، شکل ظاهری بر انسان تاثیر گذار است. هر چه محتوا دارای شکل مناسب تری باشد، درک و فهم ان برای مخاطب راحت تر خواهد بود. هم چنین، مخاطب شور و اشتیاق بیش تری هم برای مطالعه و بررسی آن خواهد داشت. در نتیجه، این اشتیاق باعث می شود که مطلب سریع تر و بهتر توسط فرد درک و فهمیده شود. بنابراین، هدف اصلی از صفحه آرایی کمک به خواننده یا مخاطب محتوا برای درک بهتر، سریع تر و راحت تر مطلب و ایجاد جذابیت های لازم برای او می باشد.

قیمت و هزینه صفحه آرایی چه قدر است؟

با توجه به مطالبی که بیان کردیم، صفحه آرایی هم به اندازه اصل محتوا و مفهوم موجود در متن ما حائز اهمیت است. برای مثال، شما فرض کنید مطلبی با بهترین کیفیت محتوایی و مفهومی دارید که صفحه آرایی آن به خوبی انجام نگرفته است. این متن نه تنها هیچ گونه جذابیتی برای مخاطب شما ایجاد نمی کند، بلکه مخاطب با دیدن آن تمایل خود به خواندن این مطلب را از دست خواهد داد. حال موضوع این است که شرکت ها و افراد مختلف کار صفحه آرایی را با کیفیت و در نتیجه قیمت های گوناگونی انجام می دهد. با توجه به کیفیت انجام این کار، تنوع قیمتی هم بالا است. شما باید سعی کنید این کار را به شرکت ها یا افرادی بسپارید که آن را به قیمتی به صرفه و کیفیتی مناسب برای شما انجام دهند. اما به نفع شما خواهد بود که کیفیت را نسبت به قیمت در اولویت قرار دهید.

در صفحه آرایی به چه عواملی باید توجه شود؟

برای این که صفحه آرایی به بهترین شکل ممکن انجام گیرد، باید به عوامل گوناگونی توجه شود. این موارد شامل نوع و کاربرد متن، مخاطب اصلی محتوا، شکل و چیدمان یا ساختار محتوا می شوند. توجه به این فاکتورها باید در کنار هم انجام گرفته و این گونه نباشد که صفحه آرایی تنها بر اساس یک بعد انجام گیرد. در واقع این فرآیند باید به صورت کلی و با توجه همه جانبه به عوامل موثر انجام شود. در ادامه این عوامل را به صورت مختصر برای شما بیان خواهیم کرد.

نوع و کاربرد محتوا

این موضوع مهم ترین عاملی است که در صفحه آرایی باید به آن توجه شود. همان گونه که اشاره ای داشتیم، تعیین چارچوب ها برای هر نوع متن باید متناسب با ان باشد. برای مثال در صفحه آرایی متون علمی، معمولا فاصله خطوط از هم کم شده و حتی اندازه فونت هم کاهش پیدا می کند. این کار به به این دلیل انجام می گیرد که بتوان بیش ترین مطلب را انتقال داد. زیرا در این گونه موضوعات رساندن حداکثری مطلب اهمیت بیش تری نسبت به شکل ظاهری دارد. البته منظور این نیست که اصلا نباید به شکل ظاهری توجه کرد، بلکه در این موارد هم باید مطالب به صورت منظم و طبقه بندی شده ارائه گردند. به طور کلی، برای هر نوع مطلب باید صفحه ارایی متناسبی انجام داد.

مخاطبین محتوا و مطلب

نکته مهم بعدی که در فرآیند صفحه آرایی باید به آن توجه شود، مخاطب اصلی محتوا است. مخاطب اصلی محتوای ما ممکن است قشر خاصی از جامعه باشد. برای مثال، ممکن است مطلب ما برای خانم ها، آقایان،‌ کودکان، سالمندان، بیماران آسمی، افراد لاغر یا افرادی با هر گونه دسته بندی این چنینی دیگر باشد. باید به این موضوع توجه شده و صفحه آرایی مطلب در متناسب ترین حالت با شخصیت و تمایل این افراد انتخاب گردد. این گونه بیش ترین جاذبه برای آن ها نسبت به مطالعه و بررسی مطلب ایجاد خواهد شد.

شکل ظاهری محتوا

این مورد بخش ملموس صفحه آرایی است که ویراستار با ان سر و کار خواهد داشت. با توجه به سایر عوامل مانند نوع محتوا و مخاطبین اصلی ان، باید این بخش تنظیم گردد. استفاده از مناسب ترین فونت، رعایت کردن فاصله خطوط، ایجاد فضاهای خالی در بخش های مختلف بسته به نیاز، قرار دادن تصویرهای مناسب، ایجاد قاب های گوناگون یا باز گذاشتن متن، فاصله از کناره ها و موارد این چنینی دیگر از جمله نکات حائز اهمیت در این بخش می باشند. همان گونه که بیان کردیم، برای انجام صفحه آرایی به بهترین شکل ممکن، باید به این مورد هم در کنار سایر عوامل توجه اساسی شود.

33656
تعداد ساعات پیاده سازی
813
تعداد پروژه های اجرا شده
720
تعداد مشتریان راضی
ویراستاری

صفحه آرایی چیست؟

در ابتدا باید بگوییم که صفحه آرایی به معنی استفاده از امکانات مختلف برای هر چه متناسب و زیباتر بودن صفحات می باشد. حال این صفحات می توانند مربوط به یک کتاب، مجله، نشریه و حتی صفحات سایت های و مجله های اینترنتی باشند. بنابراین، با وجود این که صفحه آرایی در کتاب ها و نشریه های کاغذی بسیار حائر اهمیت است، اما تنها مخصوص آن ها نیست و در صفحات مجازی هم از اهمیت زیادی برخوردار است. به هر حال، در یک صفحه آرایی مناسب سعی می شود فونت استفاده شده برای نوشتن کلمات، فاصله بین خطوط، فاصله از کناره ها و موارد این چنینی دیگر به بهترین شکل ممکن انتخاب شود. در واقع این کهر باید به گونه ای انجام گیرد که مخاطب را جذب کرده و ان را به خواندن مطلب مشتاق تر نماید. با توجه به این موارد، یک صفحه آرایی خوب حتی به افزایش تاثیر مطلب هم کمک خواهد کرد.

ویراستاری

نوع متن و محتوا

نکته مهم که در انجام یک صفحه آرایی مناسب حتما باید به آن توجه شود، نوع متن و محتوایی است که باید به مخاطب انتقال داده شود. صفحه ما باید متناسب با مخاطب محتوا و نوع متن چیده شود؛ چرا که این گونه بیش ترین اثرگذاری را خواهد داشت. برای مثال، اگر متن و محتوای ما در زمینه کودک باشد، بهتر است فواصل و فضاهای خالی را زیاد کرده، فونت را درشت تر انتخاب کنیم و از کادرهای شاد و زنده در کناره های متن هم غافل نشویم. این جور فضاها بیش تر مد نظر کودکان می باشد. اما برعکس، در صورتی که مطلب ما رسمی و علمی باشد، این گونه فضاسازی اصلا مناسب نخواهد بود. بنابراین، این نکته اساسی یعنی توجه به کاربرد و نوع متن می تواند بسیار کمک کننده باشد و حتما در یک صفحه آرایی خوب باید به آن توجه شود. در ادامه بیش تر به مفهوم صفحه آرایی خواهیم پرداخت.

نکات مهم در صفحه آرایی

نکات بسیار زیادی در صفحه آرایی حرف‌های بایستی رعایت شوند تا یک محتوای متنی و قابل انتشار مناسب برای مخاطب هدف تهیه و آماده گردد. برخی از این نکات مانند استانداردهای هستند که همگان به آنها آشنایی و تسلط دارند مانند انتخاب قطع مناسب برای محتوای متنی مورد نظر و یا استفاده از فونت و سایز فونت مناسب به همراه رنگ خوانا و مناسب برای فونت در نظر گرفته شده و یا استفاده از هدر و فوتر مناسب و به اندازه در صفحات محتوایی مورد نظر. اما واقعیت اینجاست که صفحه آرایی یک کتاب و یا مجله ای که شما به راحتی به آن می نگری با تخصص بسیار زیادی انجام خواهد شد و می‌تواند شرایط جذب مخاطب را برای این محتوا تا حدود بسیار زیادی دگرگون نماید. بنابراین لازم است بدانید که صفحه‌آرایی نیز مانند تولید محتوا از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و بایستی توسط متخصصین این حوزه به خوبی انجام گیرد.