آموزش

صفحه آرایی مجله و بهترین نکات طراحی آن

صفحه آرایی مجله و نکات طراحی آن

صفحه آرایی مجله چیست؟

صفحه آرایی مجله، یا به طور کلی صفحه آرایی بخش مهمی از طراحی گرافیکی است و با چیدمان عناصر در طرح، مطابق با سبک و شخصیت برند شکل می گیرد.

طراحی مجله باید به گونه ای باشد که، مخاطبان یا مشتریان هدف را از موضوعات مختلف متعلق به مارک یا شرکت آگاه کند. برخی از مارک ها قصد دارند، مشتریان را، هم از خدمات صفحه آرایی خود و هم از محصولاتی که دارند، مطلع کنند و به این منظور مجلاتی را ارائه می دهند. مجلات به صورت دوره ای منتشر می شوند و به این ترتیب، اطلاعات مربوط به نام تجاری دائماً به روز می شوند.

صفحه آرایی مجله

صفحه آرایی مجله

در زمینه طراحی مجله، توجه به برخی نکات مهم، جهت دستیابی به نتایج موثر و موفقیت آمیز، ضروری است. هر مجله دارای برخی از عناصر طراحی در درون خود است و همچنین می توان گفت که عناصری در طراحی وجود دارد که با توجه به نام تجاری متفاوت است. به همین دلیل، قبل از طراحی مجله، لازم است بر موضوعات خاصی تسلط داشته باشید و سپس روند را آغاز کنید.

به عنوان یکی از شرکت های پیشرو در زمینه طراحی، شرکت ما با راه حل های سریع و قابل اعتماد و ارائه خدمات راه حل گرا، به شما در این زمینه کمک می کند. علاوه بر این، با کارکنان متخصص و مجرب خود در طراحی و صفحه آرایی مجله، بدون افت کیفیت، در خدمت شما است. اگر ما را برای طراحی مجله موثر و موفق مارک خود انتخاب کنید، می توانید با ما بیشتر برجسته شوید. در صورتیکه قصد دارید یک کار حرفه ای در زمینه طراحی مجله انجام دهید، با ما تماس بگیرید و اجازه دهید در کنار شما باشیم.

تفاوت مجله با روزنامه چیست؟

مجلات، مجموعه های چاپی آموزنده ای هستند که به صورت دوره ای منتشر می شوند. همچنین؛ امروزه آنها به عنوان یک ابزار ارتباطی رایج مورد استفاده قرار می گیرد.

تفاوت مجله با روزنامه چیست؟

تفاوت مجله با روزنامه چیست؟

مجلات منتشر شده به صورت دوره ای، مانند روزنامه ها، توسط بخشی از افراد خاصی با علاقه دنبال می شوند. با این حال، مجلات و روزنامه ها تفاوت هایی دارند. مهمترین آنها چاپ می باشد که مجلات بر روی کاغذهای با دوام و با کیفیت تر از روزنامه چاپ می شوند. علاوه بر این، در حالی که روزنامه ها روزانه منتشر می شوند، مجلات می توانند به صورت هفتگی، ماهانه یا سالانه منتشر شوند. و به همین دلیل، از صفحه آرایی مجله کیفیت بالاتری انتظار می رود.

طراحی مجله یک کار گروهی است و نیاز به تخصص و تمرکز بالایی در کار دارد. از آنجا که مجله، به طور کلی تخصصی استفاده می شود و مخاطبان خاص خودش را دارد. به همین دلیل طراحی حرفه ای آن بسیار پراهمیت تر از طراحی روزنامه است. بنابراین باید تمام اصول طراحی در آن رعایت شود.

کارهایی که قبل از صفحه آرایی مجله باید انجام داد

قبل از اینکه طراحی مجلات انجام شود، لازم است برخی مسائل به خوبی روشن شود. ضرورت یک کار برنامه ریزی شده نیز مستلزم این امر است. بنابراین، برای دستیابی به نتایج موفق، تصمیم گیری در مورد برخی مسائل مهم است. به غیر از این، انتقال به فرآیند کار آسانتر می شود و انجام همه کارها با ترتیب و نظم صورت می گیرد. اکنون، اجازه دهید نگاهی دقیق تر به آنچه باید قبل از طراحی مجلات انجام شود بیندازیم.

 • قبل از شروع طراحی مجله، قسمت محتوا حرف اول را می زند و محتوا باید از همان ابتدا با جزئیات سازماندهی شود.
 • علاوه بر این، تعداد عناوین درج شده در مجله باید تعیین شود.
 • یکی دیگر از مراحل مهم که باید در نظر بگیرید اندازه مجلات است. مهم این است که از همان ابتدا درباره اندازه مجلات تصمیم بگیرید و در این راستا کار کنید.
 • رسانه ای که مجله در آن چاپ یا منتشر می شود نیز از جمله مواردی است که قبل از صفحه آرایی مجله باید مورد توجه قرار گیرد.
 • ساختار کلی صفحات در مجله، شماره صفحات، حاشیه صفحات و تعداد ستون ها نیز نیاز به یک برنامه ریزی دقیق دارد.
 • بعلاوه، تصمیم گیری در مورد فونت و اندازه متون اصلی و عناوین موضوعی مجله نیز مهم است.
 • این که چه نوع تصاویری در مجله قرار می گیرد و در چه فونت و اندازه ای متن های فرعی این تصاویر ایجاد شود، موضوع دیگری است که باید از قبل تعیین شود.
 • قبل از شروع به صفحه آرایی باید تصمیم گرفت که خطوط مورد استفاده در مجله با چه ظرافتی استفاده شود.
 • همچنین، لازم است استفاده از مناطق سفید در مجله یا اینکه در پس زمینه چه رنگهای استفاده شود، از قبل مشخص شود.

هنگام طراحی و صفحه آرایی مجله به چه نکاتی باید توجه کرد؟

مواردی وجود دارد که باید در طول طراحی مورد توجه قرار گیرد. پس از انجام برنامه ریزی های لازم، پیشرفت طرح در محدوده مشخص و ایجاد طراحی چشمگیر، مسئله مهمی است. بنابراین، توجه به برخی از مسائل در طول طراحی مزایای مختلفی را در دستیابی به نتایج مطلوب ارائه می دهد و به ایجاد یک طرح موفق کمک می کند. حال، بیایید نگاه دقیقتری داشته باشیم که در طراحی مجله باید به چه نکاتی توجه کرد؟

نکات صفحه آرایی مجله

نکات صفحه آرایی مجله

 1. جلب توجه خوانندگان با طراحی چشمگیر بسیار مهم است.

در طول صفحه آرایی مجله، اولین چیزی که باید به آن توجه کرد این است که باید مطابق با مخاطب مورد نظر طراحی شود.

 1. مناطق دارای محتوا در صفحات مجله باید از قبل تعیین شده و حاشیه ها در هر صفحه یکسان باشد.
 2. محتوای بصری مورد استفاده در مرحله طراحی باید از کیفیت و وضوح بالا برخوردار باشد.
 3. یکی دیگر از نکاتی که باید در صفحه آرایی مجلات مورد توجه قرار گیرد، عناوین هستند. عناوین اصلی و فرعی، باید در صفحاتی با مناسب ترین اندازه و فونت قرار داده شوند و عناصر بصری مانند عکس ها و تصاویر مانع از قابل فهم بودن مطالب کلی نشوند.
 4. باید بین سطرهای موجود در محتویات نوشتاری مجله فاصله های مناسبی گذاشته شود. همچنین، مهم است که محتوای نوشته شده و عناصر بصری با یکدیگر تداخل نداشته و باعث ایجاد سردرگمی در طراحی شوند.
 5. هرچه صفحه آرایی جلد مجله موثرتر باشد، توجه بیشتری را به خود جلب می کند. بنابراین، طراحی جلد باید خلاصه مجله را به همان اندازه چشمگیر ارائه دهد.

عناصر طراحی مجله

در صفحه آرایی مجله، برخی از عناصر برای ایجاد یکپارچگی مورد نیاز است، و طرح هایی که این عناصر را ترکیب می کنند، همیشه نتایج چشمگیرتری را به چشم می آورند. در زیر مواردی که در طراحی مجله باید لحاظ شود، گفته می شود:

 1. تصاویر
 2. خطوط
 3. شماره صفحات
 4. عناوین
 5. قاب ها
 6. مقالات
 7. رنگها
 8. جداول
عناصر طراحی مجله

عناصر طراحی مجله

سخن آخر

اگر به دنبال شرکتی هستید که هم شما را راهنمایی کند و هم طراحی موفقی برای شما ایجاد کند، می توانید به نشرینو اعتماد کنید. ما با کادر متخصص و مجرب خود به مشتریان خود در زمینه های مختلف خدمات رسانی می کنیم. همکاران ما، با سالها دانش و تجربه به شما در زمینه صفحه آرایی مجله کمک می کنند. تمام آمادگی های لازم قبل از مرحله طراحی انجام، و سپس کار در اسرع وقت آغاز می شود. در پیشرفت طراحی مجله، دائماً با شما در ارتباط هستیم و از روند کار شما را مطلع می کنیم. باید بدانید که؛ همه چیز از چیدمان تا طرح جلد، بسیار دقیق انجام می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 4 =